november 2006
Interessant, mooi en uitnodigend
Met dit werkboek kunnen kinderen tussen 8 en 12 jaar aan de slag om meer te weten te komen over autisme. Dit boek is niet bestemd voor kinderen met autisme, maar juist voor hen die een klasgenoot, vriendje, broer of zus hebben met een vorm van autisme.
Het boek bevat uitleg over autisme en over wat het is om autisme te hebben. Het boek is erop gericht om begrip te krijgen voor het autisme en te leren om rekening te houden met kinderen met autisme. De belangrijkste doelstellingen van het boek zijn het respect krijgen voor en het leren accepteren van iemand die ‘anders’ is.
Het boek is met name bedoeld om te gebruiken in de klas of in een groep. Op de website van Pica (www.uitgeverijpica.nl) is ter aanvulling op het boek een gratis gids met lestips en –suggesties te downloaden.
Het is een interessant boek dat kinderen meer inzicht geeft in het anders zijn van mensen met autisme. Er staan veel voorbeelden in dit goed zijn afgestemd op de jonge lezer en die hen zeker aan het nadenken zullen zetten. Het boek ziet er mooi uit en nodigt uit om met de inhoud aan de slag te gaan.
Bron: NVA/Engagement, Marjolein Schipper