november 2006
Huisman komt met mini was- en strijkencyclopedie

Huizen/Laren – Hij is heel eerlijk: de was, die doet zijn vrouw het meeste. Aan het woord is Rudolf Hunnik. De Huizer schreef het boekje Schat, zal ik de was doen? Hoewel hij dat dus thuis niet roept, strijkt hij wel. Daar kwam uiteindelijk ook de inspiratie voor zijn boek vandaan. In samenwerking met de Huizer illustrator Maarten Rijnen en de Huizer uitgeverij Pica, ligt er nu een grappig en handig boekje in de winkels.

Al strijkend kwam Hunnik op het idee voor een boekje over wassen en strijken. Met een prangende vraag over strijken ging hij op zoek naar het antwoord. Een antwoord dat hij niet voldoende kon vinden en zo besloot hij zelf een boek te gaan maken.
Met dat idee klopte de Huizer aan bij de jonge uitgeverij Pica in Huizen. ‘Wij zagen hier wel brood in. Allereerst is de auteur een bekende huisman en beschikt hij over een goede pen. Daarnaast leek het ons wel wat: een serieus boek met een humoristische ondertoon, ’ vertelt Mark Veerman van Pica. Op het schoolplein van basisschool De Gouden Kraal ontmoette Hunnik niet veel later illustrator Maarten Rijnen. Hij zorgde niet alleen voor de grappige cartoons, maar tekende ook diverse was- en strijkinstructies in het boek. Rijnen is geen onbekende in de illustratiewereld. Zo maakt hij onder andere reclames en ontwerpt hij logo’s voor verpakkingen. ‘Ik had meteen associaties bij het onderwerp van Rudolf. Nu scheelt het dat ik zelf ook de was doe, maar als illustrator kan ik mij in alles verdiepen,’ vertelt Rijnen.
Voor wie nu denkt met een simpel cadeauboekje de winkel uit te lopen, heeft het mis. Hunnik stopte veel informatie in Schat, zal ik de was doen? Zo wordt de geschiedenis van het wassen besproken, zijn er veel wastips en zelfs een echte (geteste) vlekkengids. Voor Hunnik is het niet de eerste keer dat hij zich stort op het schrijven van boeken. ‘Ik ben gek op boeken, dit is mijn tweede die uitgegeven wordt. Daarnaast schrijf ik al jaren filmrecensies en ben ik redacteur bij www.huismannen.nl.’
Samen met zijn vrouw heeft de Huizer twee kinderen. Na hun geboorte werd de film- en theaterwetenschapper bewust voor een deel huisman en daar kwam ook het huishouden bij. In de toekomst hoopt hij nog meer boeken uit te brengen. ‘Het lijkt me leuk om een zelfde soort boek te schrijven. Over het huishouden of over de opvoeding. Een soort vaderboek misschien, want daar schrijf ik graag over.’

Bron: Nieuwsblad voor Huizen